BE Kimdir?

Olanın uzattığı verme eline, olmayanın uzandığı alma eline ve bu sebeple de birleşmeye ihtiyacımız var. HAYDİ UZAT ELİNİ!

Birleşmiş Eller ailesi olarak uzun yıllardır ihtiyaç sahibi herkese yardım elimizi uzatıyoruz. Biz aynı yolda yolculuk eden, ayrı bedenlerde tek ruh olmuş, dünyada olumlu görünmeyen durumları dengelemeye niyet etmiş bir grup arkadaşız.

Duyduğumuz, gördüğümüz ve hissettiğimiz her alana yardımseverler desteğiyle ulaşmaya çalışıyoruz. Bazen dünyaya bir katkıda bulunmak için çok büyük hareketlere gerek yok. Sadece birine gülümsemek ve gülümseme nedeni olmak, empati kurabilmek, onun kaygılarının sevgiye dönüşmesi için bir tohum ekmek demek.

Ellerimizle mutluluk taşıyor ve gülen yüzler görüyoruz.

23

PROJE

100

GÖNÜLLÜ

500

MUTLU YÜZ

10

ŞEHİR

BİRLEŞMİŞ ELLER, “Bu Dünya’da var olmanın bir anlamı olmalı” diye düşünen, seneler önce sadece kendi imkanlarıyla her ay düzenli olarak ortalama 40 aileye bir poşet erzak dağıtarak ve aynı zamanda “Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmalıyım” diye düşünen birinin düşüncesiyle başladı... Ancak bu tek başına mümkün değildi elbet. Sonra madden olamasa da en azından beden gücüyle erzak dağıtımına destek olmak isteyen biriyle bölüşüldü işler ve bunu gören bir kaç arkadaş da gönülden destek vermek istedi. Sonraları “bizden de bir poşet erzak olsun” diyen eş dostun yardımlarını çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak var olmamızı anlamlı hale getirdik.

Hep birlikte daha neler yapabiliriz diye düşündük…

Yardım ederek insanları mutlu etmek, bizi o kadar yüreklendirdi ki; yeni fikirleri hayata geçirdik.
Şimdi daha büyük bir organizasyon olma yolundayız. Sokak çocukları, sokak hayvanları, omurilik felçlileri, evsizler, engelliler, yaşlılar, eğitim, gıda, sağlık, kadın sığınma evleri, kadın mahkumların çocuklarına yönelik hizmetler, mahkumlar ve ceza evleri, çevre ve doğaya yönelik birçok projemiz ve ihtiyacı olana yardım edebilmek gibi bir hayalimiz var.

Senin, benim, hepimizin yapabileceği bir şeyler var.

EnglishGermanItalianTurkish